O czym świadczy ostry ból w górnej części pleców?

Witam, podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni poczułem taki nagły ostry ból w górnej części pleców (okolice łopatek), czułem jakby coś przeskoczyło odgłos podobny do tego który pojawia się podczas "strzelania palcami" nie wiem dokładnie jak to nazwać. Od tego momentu ból nasila się podczas gdy chce się maksymalnie wyprostować, albo szybko wstać Z góry dziękuje za pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej doszło do urazu w czasie ćwiczeń. Sugeruję przerwę w treningu na kilka dni, jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią konieczna będzie wizyta u lekarza.
Pozdrawiam