O czym świadczy placek łupieżu na głowie?

Od pewnego czasu mam jeden ogromny placek łupieżu na pewnym obszarze głowy. Bardzo mnie to swędzi, do tego stopnia, że rozdrapuje czasem do krwi i mam wrażenie jakby była go jakas większa warstwa. Potem mam strupki w tym miejscu. Czy to zwykły łupież czy coś innego? Czym to leczyć, bo head

Z opisu nie wygląda na zwykły łupież. Drapanie tylko pogorszy sprawę. Za mało informacji, żeby postawić rozpoznanie, ale w grę mogą wchodzić m.in. łojotokowe zapalenie skóry lub łuszczyca. Trzeba pójść do dermatologa, bo sama Pani sobie nie poradzi.