O czym świadczy podejrzenie wrodzonego przerostu nabłonka barwnikowego CHRPE?

Witam. O czym świadczy podejrzenie wrodzonego przerostu nabłonka barwnikowego CHRPE? Czy to coś poważnego? Jak sie go leczy? I czy od taki przerost nabłonka barwinkowego musi mieć od razy związek z Zespołem Gardnera, czy jest to niepowiedziane? Wizyte u specjalisty mam dopiero za miesiąc. Z góry dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odmianą FAP jest zespół Gardnera, gdzie występowaniu setek, a nawet tysięcy polipów jelita grubego towarzyszy powstawanie guzów mezodermalnych o typie kostniaków, guzów desmoidalnych, torbieli naskórkowych oraz przerostu nabłonka barwnikowego siatkówki (CHRPE, ang. Congenital Hypertrophy of the Retinal Pigment Epithelium).