O czym świadczy podłużne zgrubienie na brzuchu w miejscu urazu u kobiety w ciąży?

Dzień dobry! Trzy tygodnie temu miałam uraz mechaniczny brzucha po lewej stronie. Wkrótce okazało się, że jestem w ciąży. Tydzień temu miałam robione usg wewnętrzne, lekarz nic nie mówił, żeby były ślady urazu (nie wiem czy usg wewnętrzne by je wykazało?) Wczoraj wyczułam w miejscu urazu podłużne zgrubienie. Nie boli, gdy tego dotykam, ale wyraźnie czuję, że jest. Czy może to być niepokojące - szczególnie w kontekście ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć