O czym świadczy podwyższający się poziom kreatyniny?

Witam, O czym swiadczy podwyzszajacy się poziom kreatyniny i obniżenie wskaźnika EGFR. 2 dwóch badaniach w ciągu 3 msc. Pierwsze badanie 21.05 kreatynina 0.80 mg/dl (0.5-0.9) EGFR wg równania MDRD 82.11 ml/min/1.72m2 (od 60) jedyne odchylenia w morfologi to podwyzszone monocyty MONO

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała pani wyniku drugiego badania i z tego powodu nie można ocenić ewentualnej patologii. Sam jeden ww. wynik nie świadczy o chorobie. Podwyższony poziom kreatyniny może świadczyć o zaburzeniu funkcji nerek. Jeśli ma pani wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.