O czym świadczy podwyższone ciśnienie u młodej osoby?

Witam mam 20lat jestem chlopakiem dzis od samego rana mam wrazenie jakbym mial zaraz zemdlec zawroty glowy nic mnie nie boli poszlem do apteki zmierzyc cisnienie i tam186/112 czym to może byc spowodowane

Witam!
Lekarz pierwszego kontaktu, badanie fizykalne, EKG, podstawowe badania laboratoryjne i w zależności od wyników lekarz podejmie dalsze działanie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.