Mężczyzna , 35 lat Wykonałem badania krwi i morfologia i rozmaz wykazał wszystko w normie. Niemniej jednak proteinogram białek surowicy wykazał podwyższony stan albumin 67,4 % (norma do 66,1%) oraz obniżone gamma-globuliny 10,7 % (norma od 11,1%), pozostałe wskaźniki proteinogramu w normie. Stosunek albumin/globulin wyniósł 2,07. Czy mam mieć powód do zmartwienia i do kogo się udać by poznać przyczynę tych rozbieżności?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Rozmaz krwi obwodowejRozmaz krwi obwodowej to podstawowe badanie, które może dostarczyć lekarzowi informacji o stanie ogólnym pacjenta. Analiza ta polega na ocenie procentowego składu krwi. Dlatego jest to procedura medyczna często zalecana i szeroko dostępna – może ją zlecić lekarz pierwszego kontaktu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat