O czym świadczy podwyższony poziom amylazy w moczu?

Witam chcialabym prosic o porade mam podwyzszona amyalze w moczu zaczelo sie od 540 pozniej bylo 900 spadlo na 500 a dzis znowu mam 700 we krwi jest dobry aspat alat ob crp marker 19 9 tez w normie cukier i wszystkie wyniki dobre w usg lekko powiekszona watroba i zoladek biore esseliv forte ipp i nospe trzymam diete nie wiem czy mam sie martwic czy odczekac z dwa tyg i znow zrobic wyniki pozdrawaim

Lek. Katarzyna Szymczak

A są jakieś objawy? Czemu było badanie amylazy w moczu? Problemy z wypróżnieniami? Spadek masy ciała? Gorączka? Do rozważenia wizyta u gastroenterologa.
Pozdrawiam