O czym świadczy potrzeba kilkukrotnej masturbacji podczas dnia?

Witam odkąd pamietam bardzo lubiałem sie masturbować mozna powiedziec ze nie było dnia zebym tego nie robil a ostatnim czasy mam juz tak ze jak sobie nie zrobie dobrze 5 6 razy dziennie tak zle sie czuje na kacu jak jestem potrafie dochodzic nawet do 10 razy czy t0 normalne ?

Prawdopodobnie w ten sposób rozładowuje Pan napięcie, które pojawia się w codziennym zmaganiu z trudnościami. Dobrze byłoby spożytkować ten objaw na poprawienie Pana jakości życia. Zastanawiam się też jak ten rytuał wpływa na Pana pożycie seksualne? Domyślam się, że i w tym temacie jest sporo do zrobienia. Polecam więc jeszcze raz dogłębną psychoterapię indywidualną. Pozdrawiam najserdeczniej. Psychoterapeutka - Magdalena Bąk. http://psychoterapeutka.net.pl/

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z seksuologiem i psychologiem. Jeżeli masturbacja staje się czymś więcej niż zachowanie zastępcze wynikające z napięcia, pobudzenia warto o tym porozmawiać ze specjalistą. Zbyt częsta masturbacja może wpłynąć na jakość życia seksualnego, na obniżenie poziomu satysfakcji z kontaktów seksualnych.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl