O czym świadczy powiększenie brzucha i wzdęcia po nabiale i kiszonkach?

Witam , mam pytanie odnośnie moich dolegliwości a więc podczas gdy w moim menu zagości zsiadłe mleko, kefir, maślanka, czosnek, cebula , ogórki kiszone moje jelita zaczynają się buntować mam silne wzdęcia i ucisk w żołądku o czym może to świadczyć, myślałam że ma to pozytywny wpływ na florę jednakże mi szkodzi prosze o poradę o czym to może świadczyć

Witam serdecznie,

najwyraźniej wprowadziła Pani do swojej diety zbyt wiele produktów zwierających bakterie fermentacyjne. Bakterie te silnie pracują stad wzdęcia i przelewanie w jelitach. Proszę stopniowo wprowadzać wymienione produkty w niewielkich ilościach. Należy "przyzwyczaić" przewód pokarmowy do tego typu produktów.
Innym powodem może być nietolerancja na laktozę, alergie na nabiał.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk