O czym świadczy puchnięcie w stawie skokowym?

W 2011 miałam złamanie otwarte kości piszczelowej, zastosowane mam metalowe "rusztowania " i śruby po obu stronach . ostatnio przeżywam wielki ból po intensywnym, długim chodzeniu, puchnie w stawie skokowym. minęło już tyle lat, co może być powodem takiego bólu?! Czy powinnam wyciągnąć metal po tylu latach? Dziękuje za odpowiedź

Powodem mogą być na przykład pourazowe zmiany zwyrodnieniowe. Jeśli wcześniej nie bolało a tera boli, to trzeba zrobić na początek rtg i zobaczyć jak wygląda staw. W niektórych przypadkach rzeczywiście wskazane jest usunięcie zespolenia.