O czym świadczy pulsujący ból głowy i czerwienie policzków?

Witam. Mam 25 lat. Od jakis 2mc. Mam bóle glowy z tyłu , sa2 one do zniesienia aczkokwiek uciążliwe. Pulsacyjne i mam uczucie ze mi drwtwieje tyl glowy. Rowniez lewa strona twarzy okokice rzuchwy. Bol jest caly czas.. rowniez mam uczucie gorąca i cale czerwone policzki czasami wieczorem. Tk glowy nic nie wykazala .do tego mam problemy z oddechem tzn ciezko mi sie oddycha plus boki mnie klatka piersiowa.

Witam!
Jeżeli badania dodatkowe wypadają prawidłowo, to należy brać także pod uwagę podłoże nerwicowe, szczególnie gdy dolegliwości są w różnych okolicach ciała lub pojawia się zmienność lokalizacyjna. dolegliwości odczuwane z powodu zaburzeń emocjonalnych są identyczne do tych z przyczyn somatycznych i praktycznie ciężko jest różnicować. Natomiast leczenie jest całkowicie odmienne. Nieudane próby leczenia pogłębiają przekonanie o ciężkości choroby i jej beznadziejności. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub komercyjnie. Wykonają odpowiednie badania testowe, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują leczenie. W sprawach nerwicowych samo leczenie farmakologiczne jest działaniem objawowym i po zaprzestaniu przyjmowania leków zdarzają się dość często nawroty. Leczeniem przyczynowym można nazwać odpowiednio dobraną psychoterapię. A w zasadzie leczenie powinno być mieszane: obie metody potęgują swoje działanie i dają trwalsze wyniki. Czyli psychoterapia z ew. wsparciem lekami z grupy SSRI.
Powodzenia
W. Łuczkowski.