O czym świadczy rozpulchnienie migdałka u dziecka po adenotomii?

Syn 5lat rok po adrnotomii.Po ostatniej wyleczonej antybiotykiem infekcji nagle pojawil sie niedosluch i kluskowata mowa.w badaniu sluchu krzywe płaskie.lekarz zalecil 10dni antybiotyku na plyn w uszach zestaw otovent.Jesli nie minie operacyjne dreny.czy to dobra droga?pediatra prognozowala raczej reoperacje migdala zeby usunac domniemaną przyczyne a nie skutek. Wg niej infekcja ostatnia rozpulchnila 3.migdał pierwszy raz rowniez boczne a problem tkwi w tym ze nie obkurczają się. Proszę o radę

Bardzo proszę o skonsultowanie się z laryngologiem, być może faktycznie jest infekcja, która powoduje opisywane dolegliwości. Można też porozmawiać z lekarzem o pobraniu posiewu. W tym wypadku tylko lekarz po zbadaniu synka może podjąć decyzję dotycząca dalszego leczenia.