O czym świadczy rumień i podskórne krostki po stosowaniu kosmetyków?

Wykonałam w domu według przepisu ze strony która sprzedaje różne kosmetyki, kwasy, produkty na bazie naturalnej tonik z kwasem mlekowym, hydrolatem różanym, aloesem i Witamina D3. Miał to być tonik łagodny do stosowania na codzień. Na drugi dzien testowałam tez na twarzy nowy podkład i myślałam że może to jaka alergia. Dziś mam rumień na całej twarzy, straszną kaszkę i podskórne grudki..Skóra nie łuszczy się ani nie piecze..Nawilżam jak mogę jednak bez zmian. Co to oznacza?

no wychodzi na to że chyba na aloes róże pyłki roslin lub orzeszki ziemne zawarte w witaminie d3 jest alergia ...albo na chemie.....kwas mlekowy..

zajmę się Pani problemem. proszę wyslac szybko pytanie i zdjęcia skóry na mój darmowy portal wirtualnej polskiwww.forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre
porozmawiamy o tym dłużej tam.jest specjalny oddzielny czat dla każdego pacjenta.