O czym świadczy silny ból stawów i swędzenie skóry?

Witam. Mam 34 lata. Rok temu cierpiałam na przewlekłe bóle gardła, które aktualnie ustały. Co jakiś czas pojawiały się bóle stawów ale znikały. Obecnie od około tygodnia bolą mnie wszystkie stawy (kolana, kostki i stóp, nadgarstki, palce u rąk), od kilku dni również cierpię z powodu swędzenia skóry (momentami nawet pieczenia). Czy może mnie ktoś z tu obecnych nakierowac mniej więcej co to może być żebym wiedziała do jakiego lekarza i jakie badania robić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani dolegliwości mogą być spowodowane powikłaniami po anginie paciorkowcowej. W pierwszej kolejności w takim wypadku powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który powinien Panią pokierować do odpowiedniego specjalisty.