O czym świadczy silny rwący ból pod prawą łopatką?

Witam, od około 2 tygodni kiedy przechylam się w lewą stronę odczuwam silny rwący ból pod prawą łopatką troche bardziej po wewnętrzej stronie. W dotyku czuje że mięsień w tym miejscu jest cały czas twardy i spięty przy mocniejszym uścisku strasznie boli. Powinienem iść z tym do lekarza czy poczekać jeszcze żeby samo przeszło?

Witam!
lekarz POZ, badanie fizykalne, podstawowe badania laboratoryjne, RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Najprawdopodobniej rehabilitacja.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.