O czym świadczy śluz w kupie noworodka?

Witam mój syn ma 17 tygodni karmiony jest mm bebilon od miesiąca ma śluz w kupie raz dużo i bardzo gęsty raz mniej i bardziej rzadki ale od trzech dni robi zieloną kupke.nie.Kiedyś już byłam u lekarza z tym śluzem powiedział że to nic poważnego teraz natomiast doszły zielone kupki .czy powinnam się martwić.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najprawdopodobniej to nic poważnego (zielone stolce mogą wynikać z obecności kwasów żółciowych w stolcu, naturalnie wydzielanych do przewodu pokarmowego). Ale taka zmiana wymaga wizyty u pediatry w celu wykluczenia przyczyn chorobowych.