Kobieta , 31 lat Witam Od dwoch miesiecy mam splywajsca wydzieline po jednej stronie gardla, dwa razy bylam leczona antybiotykami na zapalenie zatoki. Teraz doszlo uczucie scisku w uchu , podraznienie prawej stronie jezyka i bol pod okiem , mialam robione usg szyji ale wyszly powiekszone odczynowe. Zrobilam tk zatok ale musze czekac na wynik. Bardzo sie obawiam ze to moze byc rak nosogardla.Prosze o podpowiedz co to jeszcze moze byc .
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: