O czym świadczy sztywność i pobolewanie karku?

Dzień dobry, co może oznaczać sztywność karku i lekkie pobolewanie. Zaczęło się raptem prawie 5 dni temu,dodam ze mam prace siedząca bo jestem operatorem żurawia. Jak ruszam głowa na boki to mi strzelają kości w karku. Musze tak ruszać lub rozmasowywać bo czuje taki dyskomfort... Co to może być? czy to cos poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Taka sztywność karku może być związana z tzw. przewianiem szyi. Gdyby objawy nie ustępowały, może być konieczna wizyta u lekarza. Ból okolicy szyi może być też związany ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa w tym odcinku.