Kobieta , 47 lat Kobieta lt 46, bóle podbrzusza. Zrobiony tomograf komputerowy jamy brzusznej. opis: szyjka macicy powiekszona, niejednorodna, o obniżonej gęstości we wszystkich fazach badania, z ogniskami hypodensyjnymi najwieksze śr. 2 cm. Nie można wykluczyc procesu npl. Obecne dość liczne, niepowiększone znamiennie węzły chłonne okołoaortlane i aortalno-ccze wielkości do 1 cm obraz niecharakterystyczny. USG dopochwowe: Torbiele Nabotha ok 17 mm. Proszę o opinię jak postąpić dalej?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: