O czym świadczy taki wynik rezonansu magnetycznego głowy u 34-letniego mężczyzny?

Dobry Wieczór. Dzisiaj odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego głowy. Dodam, że od miesiąca mam mgłę na lewym oku. Leżałem trzy dni na oddziale okulistycznym, gdzie podano mi steroidy oraz lek reologiczny ogólnie i.v. Po tym ból pod lewym okiem ustąpił, ale nadal widzę przez mgłę. Opis: Badanie Mr głowy wykonane w sekwencji Se, FLAIR w obrazach T1, T2, PD w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej. Badanie wykazuje: Układ komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony, Przestrzenie podpajęczne na sklepistościach i w obrębie zbiorników podstawy prawidłowej szerokości. Nie stwierdza się wykładników procesu wypierającego. Obecność ognisk podwyższonego sygnału zlokalizowanych w istocie białej i okolicach przykomorowych w obszarze nadnamiotowym oraz podobne ogniska widoczne w obrębie obu półkul móźdźku. Biorąc pod uwagę wiek pacjenta obraz odpowiada bardziej zmianom demielinizacyjnym niż niedokrwiennym. Część opisywanych ognisk uchwytnych jest również w obrazach dyfuzyjnych, co przemawia najprawdopodobniej za podostrą postacią z resztkowym obrzękiem w opisywanych zmianach, które nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu, jakie może występować w fazie ostrej - zmiany demielinizacyjne częściowo podostre. Badanie wykonane po podaniu środka kontrastowego nie wykazuje ognisk wzmocnienia potologicznego w obrębie OUN.

Obraz MRI do omówienia z NEUROLOGIEM KONIECZNIE!!
Dalsza obserwacja, po przebytym zapaleniu nerwu wzrokowego;
z opisu MRI : " Badanie Mr głowy wykonane w sekwencji Se, FLAIR w obrazach T1, T2, PD w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej. Badanie wykazuje: Układ komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony, Przestrzenie podpajęczne na sklepistościach i w obrębie zbiorników podstawy prawidłowej szerokości. Nie stwierdza się wykładników procesu wypierającego. Obecność ognisk podwyższonego sygnału zlokalizowanych w istocie białej i okolicach przykomorowych w obszarze nadnamiotowym oraz podobne ogniska widoczne w obrębie obu półkul móźdźku. Biorąc pod uwagę wiek pacjenta obraz odpowiada bardziej zmianom demielinizacyjnym niż niedokrwiennym. Część opisywanych ognisk uchwytnych jest również w obrazach dyfuzyjnych, co przemawia najprawdopodobniej za podostrą postacią z resztkowym obrzękiem w opisywanych zmianach, które nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu, jakie może występować w fazie ostrej - zmiany demielinizacyjne częściowo podostre. Badanie wykonane po podaniu środka kontrastowego nie wykazuje ognisk wzmocnienia potologicznego w obrębie OUN " Dalsza obserwacja kliniczna, może kontrolne mRI z kontrastem za jakiś czas...
MRI do interpretacji klinicznej, pełny opis badania, wywiad ?
Wskazana pełna konsultacja konsultacja neurologiczna ! Ważny wywiad, objawy, stan ogólny Pacjenta, obciążenia chorobowe, sprawność, tryb życia i pracy; stosowane leki i zabiegi . Pozdrawiam i zapraszam