O czym świadczy takie zachowanie podczas zabawy?

Witam, moja dziewczynka ma 11 miesięcy. Odkąd pamiętam (czyli w wieku około 5 miesięcy) zaczęła przejawiać dziwne, nurtujące mnie zachowania. Potrafiła zacisnąć obie rączki w pięści, jednocześnie robiąc grymas na twarzy, jakby zaciskała zęby i spinała wszystkie mięśnie na ciele. Coś w rodzaju zachowania, gdy ktoś się irytuje, zaciska pięści i próbuje warczeć ze złości. Po chwili przestawała i robiła dalej to, co wcześniej. Zachowanie to było przeważnie podczas zabawy, kiedy nie powinna być sfrustrowana. Jakoś wydaje mi się to dziwne.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam do spotkania z psychologiem dziecięcym np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej, aby lepiej zrozumieć rozwój dziecka oraz pewne prawidłowości pojawiające się w jego trakcie, od urodzenia aż do tej chwili. Może okazać się, że zachowanie dziecka podyktowane jest rozwojem emocjonalnym i trudnościami w radzeniu sobie z wyrażaniem emocji, ale może okazać się również, że zachowanie dziecka ma inne podłoże np. neurologiczne i wówczas, warto skonultować się z neurologiem dziecięcym.

Pozdrawiam