O czym świadczy ten dyskomfort w żołądku i żebrach?

Kobieta,18lat.Od dwóch tyg.mam dyskomfort w żołądku i żebrach. Uczucie bąbla,jakby ucisku. Mam wstręt do mięsa od zawsze.Czytałam, że to objaw raka żołądka i boje sie że go mam.Jem mniej,bo się tym stresuję.Mam wzdęcia.Kupę robię co 2 dni.Lekarz stwierdził,że to nerwica ale ja się martwię, bo niepokoją mnie objawy. Mięso mielone zjem, kurczaka też ale musi być dobrze zrobiony. Bolą mnie tez plecy w okolicy piersiowej.Melisa mi nie pomaga. Odchodzę od zmysłów, co mi jest ????!

Witaj,

Z tekstu, który napisałaś wnioskuję (być może mylnie), że często bazujesz na opiniach przeczytanych w internecie. Apeluję do Ciebie, byś swoje objawy skonsultowała z lekarzem i poprosiła o badania, które potwierdzą bądź wykluczą Twoje obawy.

Objawy, które opisujesz mogą być objawem nerwicy, potwierdza to nasycenie emocjonalne tekstu, który napisałaś, a także fakt, że zanim podjęłaś proces diagnostyczny już jesteś wstanie sama siebie wpędzić na stół operacyjny z diagnozą: Nowotwór. Ponadto objawy somatyczne, które opisujesz mogą być przyczyną niewłaściwej diety, nerwicy żołądka, zespołu jelita wrażliwego, refluksu (czasem podczas zgagi jest odczuwany ból w klatce piersiowej).

Wychodząc swoimi obawami w przyszłość napędzasz swoje złe samopoczucie. Odpoqwiednim sposobem będzie wykonanie badań, które "czarno na białym" powiedzą co Ci jest, lub raczej co Ci nie jest. Ponadto postaraj się jeść regularnie i zdrowo, nie pomijać śniadań, ograniczać używki, wysypiać się, ćwiczyć i relaksować się.

Pozdrawiam,
Grzegorz Pożyczka - Psycholog
www.psycholog24radom.pl

Myślę, że warto zrobić komplet badań a jeżeli te wyjdą dobrze to proponuję wizytę u dobrego psychoterapeuty. Pozdrawiam