Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy tradycyjna zgaga i pieczenie w gardle?

Witam od 3 może 4 dni czuje w gardle jakby coś kwasne nie jest to taka tradycyjna zgaga pieczenie tylko uczucie jakby kwas mi się cofnął odbija mi się normalnie nie ulewa żołądek mnie nie boli chwilami go tylko czuje porostu ale nie jest to ból. Nie mam problemów z wypróżnianiem się nie wymiotuje nie mam wzdęć. Dieta moja nie była ostatnio lekkostrawna co to może być? Proszę o poradę. Marzena
KOBIETA, 36 LAT 11 miesięcy temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

witam,

objawy które Pani opisuje świadczą o zaburzeniu pracy wpustu żołądka. Samo uczucie zgagi wynika z podrażniania śluzówki przełyku przez kwas żołądkowy (dzięki temu, że jest inne Ph śluzówka jest podrażniania).
Od razu przestrzegam przed leczeniem farmakologicznym nastawionym na zmniejszenie ilości kwasu żołądkowego. Takie leczenie często jest podejmowane, bo jest najprostsze ale nie rozwiązuje problemu. Ponieważ przez zmniejszenie ilości kwasu w żołądku obniżają się nasze zdolności trawienne, a to nie ilość kwasu jest problemem.

Bardzo często jest to problem funkcjonowania układu pokarmowego i tutaj udałbym się do fizjoterapeuty/ osteopaty zajmującego się terapią wisceralną (czyli jama brzuszna) i niech poszuka przyczyny. Często jedna wizyta wystarczy, żeby rozwiązać problem.

pozdrawiam
Konrad Skrzat

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety