O czym świadczy twardy guz pod skórą w miejscu szycia?

Dobry wieczór, w ubiegłą sobotę przewróciłam się na chodniku i rozcięłam sobie bródkę. Byla zszyta, a w piatek szwy zdjęto. Pod skórą jednak wciąż czuję twardego, bolesnego guza. Z czego to wynika?? Czy powinnam się nim martwić?? Z góry dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia. Pozdrawiam ciepło!! Ewa

Witam,
Najprawdopodobniej jest to obrzek pourazowy, krwiak i ewentualnie odrobina odczynowego płynu. Prosze się nie martwić, obserwować ranę, zawsze zalecana jest wtórna kontrola chirurgiczna rany w razie wątpliwości.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski