O czym świadczy tycie, zaburzenia koncentracji, ciągłe zmęczenie i zaburzenia mowy?

Witam Dwa lata temu zrobiłam badania hormonów tarczycy. TSH w normie, jedynie tyroksyna wolna ft4 miałam 12,76 pmol/l. Po konsultacji z endokrynologiem stwierdził, że wszystko jest w normie. Lecz od miesięcy zmagam się z tyciem, zaparciami, mdłościami, zaburzeniami koncentracji, ciągłym zmęczeniem, trudnością z wysławianiem się. Od 4 miesięcy doszły biegunki, częste wypróżnianie i dziwny kał. Dodam, że przy wizytach u różnych lekarzy, prawie każdy zwraca uwagę na moją tarczycę i uważa, że wygląda niepokojąco, ale badania są w normie. Czy pomimo że norma wolnej tyroksyny ft4 mimo że mieści się w przedziale, ale jest niska, czy może wskazywać na chorobę tarczycy? Czy powinnam zrobić inne badania plus powtórzyć badania na tarczyce. Z góry przepraszam za tak chaotyczne pytania, lecz mam trudności z wyrażaniem własnych myśli co utrudnia moje codzienne życie

Lek. Wojciech Zygmunt

Myślę, że jak najbardziej wskazane jest powtórzenie badań hormonalnych (TSH, fT3, fT4), a także wykonanie USG tarczycy. Warto rozważyć oznaczenie przeciwciał anty-TPO i anty-Tg. Pozdrawiam i życzę zdrowia.