O czym świadczy ucisk w klatce piersiowej oraz drżenie palców?

Witam. Od 3 dni czuje ból w klatce piersiowej coś jakby uścisk na wysokości lini sutków jednocześnie z bólem pleców. Ból jest podobny raczej nie ustępuje. Zaczeło się od tego, że czułem takie kłucie w klatce piersiowej - czasami tak mam od małego a teraz mam 23 lata (ten ucisk a kłucie to 2 różne odczucia). Uścisk nasila się przy głębszym wdechu lub przy pochyleniu się. Mam też drżenie palców najbardziej kciuki nie wiem czy to może być przez to ale od lat bardzo często strzelam palcami i właśnie szczególnie prawie tylko kciukami.. drżenie jest mocniejsze kiedy się zestresuje ale nawet jak nie odczuwam stresu te się trzęsą. Byłem u lekarza ale okazało się że nie mam ubezpieczenia. Lekarz powiedział żebym sobie lepiej coś ogarnął bo wydam na same badania ponad 1000 zł. Planuję więc wykupić ubezpieczenie w luxmedzie też za ponad 1k zł ale mam wtedy na rok.. z tym że miałbym je dopiero od 1 lipca. Nie wiem co robić czy tyle czekać. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Należałoby wykonać podstawową diagnostykę internistyczną bólu w klatce piersiowej. Pana opis nie wskazuje ewidentnie na przyczynę kardiogenną, ale nie można tego wykluczyć. Najlepiej jeśli ubezpieczyłby się pan w NFZ ponieważ diagnostyka potwierdzić jakieś rozpoznanie i wymagać leczenia i warto w takim wypadku mieć prawo do refundacji.