O czym świadczy uciskający ból głowy?

Witam. Od ok. tygodnia czuje lekkk bol glowy. Cos jakby ucisk na czubku glowy po prawej stronie i w okolicy czolowej i w skroni. Nie jest to bol uciazliwy czy silny i moge robic wszystko. Nie nasila sie podczas wysilku fizycznego. Pojawia sie zwykle popoludniu. Dodatkowo czuje napiecie w karku. Nie mam innych objawow. Ostatnie 2 tygodnie byly dla mnie dosc stresujace. Sypiam nie wystarczajaco dlugo. Na dodatek ta sytuacja z glowa powoduje stres, ze jest to guz mozgu. Co moze byc tego przyczyna?

Witam!
Bez paniki! To co Pani opisała najbardziej pasuje do nerwicy. Zaburzenia emocjonalne, napięcie, stres, obawy, a nawet lęk mogą przybierać postać objawów cielesnych, czyli somatycznych. Wskazana rozmowa z psychologiem i rozpoczęcie psychoterapii.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.