O czym świadczy uczucie rozlewania ciepła po zew. stronie lewej łydki?

Witam. Opiszę wszystkie swoje objawy, ale nie mam pojecia czy one się w jakikolwiek sposób łączą. Od dość dawna odczuwam straszne bóle kolan (najczęściej gdy jestem zmęczona, śpiąca). Do tego od kilku tygodni boli mnie mostek (przy kichnięciu często mi boleśnie "strzyka") i podobny ból odczuwam w stawach palców. Wczoraj doszło dziwne uczucie rozlewania ciepła po zew. stronie lewej łydki. Pojawia sie kilkanascie razy dziennie na kilka sekund. Łydka w tym czasie nie jest gorąca pod ręką ani opuchnięta. Co to może być? Czy są to zupełnie niezależne objawy czy składają się w jakąś całość?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i określenia czy występują objawy zapalenia stawów kolanowych lub stawów rąk (co mogłoby wskazywać na przyczynę reumatologiczną pani dolegliwości). Należy też znacznie poszerzyć wywiad dotyczący pani dolegliwości stawowych (czy ból występuje ran/wieczorem, czy ruch nasila/zmniejsza ból, czy występuje sztywność stawów itd.). Objawy w obrębie łydki mogą być koincydencją i raczej nie są niczym poważnym, ale warto na nią spojrzeć przy okazji wizyty.