O czym świadczy uporczywa zgaga, ból w okolicy żołądka oraz zimne poty w nocy?

Witam. Od kilku lat mam problem ze zgaga, do tego czasami pojawia się ból w okolicach żołądka, hemoroidy. Język od dłuższego czasu mam w kolorze żółty. Bardzo często poce się w nocy i jest mi bardzo zimno .. czesto rozniez mam bole brzucha i wzdecia. Staram się odżywiać zdrowo . Pół roku temu robiłem podstawowe badania krwii. Wyszło że jestem okazem zdrowia. Nie mam tarczycy (w rodzinie ma wiele osób więc badam raz w roku). W badaniu kału nie wykryto bakterii w zaladku. Mam troche stresujace zycie. Mam 26 lat, boję się że jestem poważnie chory . Mieszkam w Anglii, nie znam za bardzo języka i mam blokadę przed pójściem do lekarza Ale Zapisałem się do lekarza i wizytę mam dopiero za 3 tyg . Czy mogę być poważnie chory ?

Lek. Michał Lenard

Pana objawy sugerują dyspepsję, czyli po prostu niestrawność. Może być ona spowodowana m. in. chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zapaleniem błony śluzowej żołądka, czy refluksem żołądkowo-przełykowym. Wskazana jest wizyta u lekarza, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!