O czym świadczy utrata wagi w cukrzycy typu 2?

Jestem na diecie i mam cukrzyce typu 2 .... schudłam 10 kilo w ciągu 3 miesięcy,czy ten spadek masy ciała stanie i się unormuje ? Kobieta 69

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani udać do lekarza, gdyż taka utrata masy ciała w tak krótkim czasie może być niepokojąca. Lekarz zbierze odpowiedni wywiad - np. czy nie zmieniała Pani ostatnio leków, co mogło wpłynąć na spadek masy ciała, jaką dietę Pani stosuje i ile tak naprawdę Pani waży, oraz pobierze podstawowe badania.