O czym świadczy utrzymujący się dwa tygodnie stan podgorączkowy u dziecka?

Moja córeczka ma 14 miesięcy. Od dwóch tygodni utrzymuje jej się temperatura 37,7, oprócz tego ma katar. Po czterech dniach takiej temperatury byłyśmy u lekarza który stwierdził że to przez ząbkowanie. Zęby które wtedy wychodziły już są, inne nie wychodzą, a temperatura wciąż taka sama. Dodam że przy wychodzeniu poprzednich 8 zębów nigdy nie miała podwyższonej temp. Czy to możliwe aby stan podgorączkowy utrzymywał się z powodu zębów? Jeśli nie to dla czego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższona temperatura rzeczywiście może towarzyszyć ząbkowaniu, ale można to stwierdzić, w przypadku gdy nie ma żadnych cech infekcji, a temperatura nie przekracza 38 stopni. jednak 2 tygodnie to dość długo. Dlatego też - proponuję wizytę u lekarza, aby kontrolnie zbadał dokładnie Pani córkę. Warto również wykonać badanie ogólne moczu oraz rozważyć oznaczenie morfologii z CRP, w poszukiwaniu cech stanu zapalnego.

serdecznie pozdrawiam!