O czym świadczy wynik badania CK u noworodka?

Dzien dobry. Corka po porodzie przebywala miesiac w szpitalu z powodu bezdechow oraz wzmozonego napiecia miesniowego. Koncowo stwierdzono niedotlenienie okoloporodowr i zakazenie wewnatrzmaciczne. W pierwszej dobie zycia miala odrazu badania robione wszustkie. Ogladam teraz wyniki badan i zastanawia mnie wynik CK 2704 ? Za co odpowiada ten wskaznik? Wynik jest wielokrotnie przekroczony, przeczytalam, ze ma to zwiazek z sercem natomiast jesli chodzi o problemy z serduszkiem nic nie stwierdzono. Crp bylo 5,5 dodatkowo ponoc nieprawidlowy wynik mleczanow 3.42 czy te wyniki oznaczaja niedotlenienie?zastanawia mnie i martwi te ck poniewaz nie mialam pojecia co oznacza to badanie. Pozdrawiam

Kinaza kreatynowa (CK), inaczej kinaza fosfokreatynowa występuje w mięśniach prążkowanych, mięśniu sercowym i mózgu. Badanie biochemiczne stężenia CK w surowicy krwi zleca się przy podejrzeniu uszkodzenia komórek mięśnia sercowego (zawału, zapalenia), zatrucia lekami uszkadzającymi mięśnie, zatrucia tlenkiem węgla oraz przy dolegliwościach bólowych w klatce piersiowej i w celu monitorowania leczenia hipercholesterolemii statynami.