O czym świadczy wynik badania cytologicznego?

Witam; co Panie/Panowie sądzą o rozpoznaniu badania cytologicznego o następującej treści: "Obfite grupy i płaty komórek nabłonkowych z wyraźną atypią oraz w tle rozmazów obumierające komórki o kwasochłonnej cytoplazmie i piknotycznym jądrze przypominające dyskeratynocyty - zmiana bardzo podejrzana ( rak metaplastyczny ?). Konieczna pilna konsultacja onkologiczna i weryfikacja histopatologiczna zmiany."

Otrzymała pani wynik cytologiczny z konkretną opinią i zaleceniem patologa. Jest duże podejrzenie nowotworu złosliwego , należy zmianę usunąc jak najszybciej i zweryfikować rozpoznanie .

Witam , proponuję, zgodnie z zaleceniem, zgłosić się pilnie na konsultację onkologiczną i dokonać weryfikacji histopatologicznej zmiany w Ośrodku Referencyjnym !!! z.żurawski