O czym świadczy wynik badania jelita 41-latka?

metaplazja jelitowa opis -przełyk,wpust prawidłowe.Wjeziorku i całym żołądku treść żółciowa,jasna.Podatnośc i perystaltyka prawidłowe.Sklepienie,trzon bez patologii,w antrum zmiany rumieniowe o średnim nasileniu-pobrano biopsje-1.Opuszka i cześć pozaopuszkowa dwunastnicy bez istotnych odchyleń.Pobrano test ureazowy. DIAGNOZA-gastropatia żółciowa .ROZPOZNANIE MIKROSKOPOWE-trzy wycinki błony sluzowej antrum bez cech zapalenia ,z mataplazja jelitową ( ).Dysplazja (-).Bakterii spiralnych nie uwidoczniono. PYTANIE JEST TAKIE CO MUSZĘ ZROBIC,JAKIE LEKI STOSOWAC,JAKA DIETA ,CZY TO JEST COS POWAZNEGO PROSZE O ODPOWIEDZ BARDZO DZIEKUJE

Opisano jedynie zarzucanie żółci do żołądka, tego w zasadzie sie nie leczy. jeżeli ma Pan jakiekolwiek dolegliwości ze strony żołądka to zalecałabym jedynie IPP przez 3-4 tygodnie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.