O czym świadczy wynik badania moczu i nabłonków płaskich?

Witam. O czym świadczy wynik badania moczu w którym nabłonki okrągłe występują w ilości 1,70 µm? Czy jest to wskazanie do poszerzenia diagnostyki? Pozdrawiam

Występowanie nabłonków okrągłych w moczu przemawia za uszkodzeniem nerek. Pochodzą one bowiem z górnych dróg moczowych, gdzie wyściełają kanaliki nerkowe.
Tak, jest to więc zatem wskazanie do diagnostyki