O czym świadczy wynik badania obrazowego 73-letniej osoby?
Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Kobieta 73 lata. Stan po operacji kręgosłupa( śruby, usuwanie nacieku) i usunięciu pęcherzyka żółciowego.USG Wątroba powiększona (15 cm), jednorodna, cechy stłuszczenia, w płacie prawym podtorebkowo hypoechogeniczna zmiana o wym.18x13 mm-meta? We wnęce wątroby zmiana o wym. 55x40x49 mm-patogenicznie zmieniony węzeł chłonny.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Bartosz Markiewicz
10 poziom zaufania
Pacjentka której wynik podano powyżej powinna skonsultować się z lekarzem w poradni specjalistycznej ( poradnia chirurgiczna, onkologiczna ) żeby przeprowadzić dalszą diagnostykę obrazową najlepiej TK jamy brzusznej. Badanie to powinno dać więcej odpowiedzi na temat zmiany opisywanej w USG wątroby.