O czym świadczy wynik badania obrazowego kręgosłupa u 30-latki?

Spłycenie lordozy lędźwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obniżenia wysokości krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5, L5-S1. Tylna wypuklina krążka międzykręgowego L3-L4 z modelacją worka oponowego. Tylna, szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z modelacją worka oponowego i zwężeniem otworów międzykręgowych, z przewagą po stronie prawej. Obszar hyperintensywny w tylnej części krążka nasuwa podejrzenie uszkodzenia pierścienia włóknistego. Okrężna wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 z modelacją worka oponowego i częściowym zwężeniem otworów międzykręgowych. Stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo. Sygnał szpiku elementów kostnych kręgosłupa prawidłowy Trzony kręgowe. o nieco obniżonej wysokości w częściach centralnych.

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe które mogą dawać silne dolegliwości bólowe, proponowałabym Pani wizytę u neurochirurga, który oceni sytuację i zaproponuje dalsze postępowanie.