O czym świadczy wynik badania poziomu cholesterolu?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć co do cholesterolu HDL i LDL. Robiłam wyniki i HDL wyszedł mi 199 a LDL 129. Trójglicerydy wyszły mi 77. Oraz ASPAT wyszedł mi 24 a ALAT wyszedł mi 16,3 . Proszę mi powiedzieć co to oznacza.

Ogólnie tylko można się cieszyć. Ogromy HDL czyli dobra frakcja cholesterolu. Działa ochronnie wiec nie ma górnej granicy normy.reszta w normie. Ze względu jednak na niespotykanie wysoki HDL radziłbym skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, albo za ok 3 miesiące powtórzyć badania, żeby wykluczyć błąd laboratoryjny.