O czym świadczy wynik badania RTG kręgosłupa?

RTG kręgosłupa lędżwiowego.Cechy zaniku kostnego.Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów L1-S1.Zwężenie przestrzeni międzygręgowej na poz.L5/S1.Poziome ustawienie kości krzyżowej.Zwpanienie w aorcie brzusznej i tt biodrowych.

Witam,

z opisu wynika, że stopień zużycia kręgosłupa jest adekwatny do Pani wieku; w szerszym rozumieniu, że takie zmiany mają ludzie o wiele młodsze.
To co mnie tutaj najbardziej zastanawia to zwapnienie aorty; jest to niebezpieczne zjawisko i należałoby zadbać o profilaktykę, aby proces ten zatrzymać bądź odwrócić.
Samo ustawienie kości krzyżowej można prawdopodobnie wyrównać za pomocą terapii manualnej bądź osteopatycznej.
Te cechy zaniku kostnego też powinny być obserwowane czy nie postępują.
Proszę skonsultować się osobiście ze specjalistą, ponieważ przez internet ciężko jest dokładnie ocenić pacjenta.

To co ja bym zaproponował to wizyta u osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty, ewentualnie wizyta dietetyka w celu wyrównania diety i zadziałania na to zwapnienie.
Jeżeli Ci specjaliści nie pomogą to oczywiście ich zapytać do kogo polecają się udać. Możliwe, że trzeba będzie zrobić badanie hormonalne w celu ustalenia zmiany mineralizacji kości.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat