O czym świadczy wynik badania USG tarczycy 24-latki?

Tarczyca o wymiarach PP 30x31x68mm, cieśń do 17mm PL 35x37x68mm. Objętość około 81ml. Gruczoł znacznie powiększony. W PP liczne guzki o mieszanej echo strukturze i echogeniczności, wielkości do 11mm. W cieśni wieloguzkowy hipoechogebiczng konglomerat wlk. 20x17x30mm. W PL podobna zmiana o wielkości 27x32x50mm. Okoliczne węzły chłonne nie powiększone.

Dzień dobry,

Ma Pani wole wieloguzkowe tarczycy wymagające dalszej, bardziej szczegółowej diagnostyki oraz podjęcia decyzji terapeutycznych. Proszę w miarę możliwości jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych