Mężczyzna , 25 lat Dzień dobry, proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania Chlamydia trachomatis: - IgM - 0.20 ( normy: wynik negatywny: Ratio -0.8 wynik watpliwy: Ratio 0.8-1.1 wynik pozytywny: Ratio 1.1-_ -IgG - 5.43 (normy: wynik negatywny: RU/ml -16 wynik watpliwy: RU/ml 16-22 wynik pozytywny: RU/ml 22-_ Czy oznacza to, że w przeszłości doszło do zakażenia chlamydią? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania diagnostyczne – Wizyta u lekarza bywa traktowana jak przysłowiowy dopust boży. Zwykle umawiamy się na konsultacje dopiero wtedy, gdy uciążliwe objawy dają się nam we znaki, a leki dostępne bez recepty nie przynoszą pożądanych efektów. Nierzadko okazuje się wówczas, że proces chorobowy jest zaawansowany, a dostępne metody terapeutyczne zawodne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Test ciążowy - wskazania, rodzaje, przebieg

Co może mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

Co może mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

Hormon hCG W trakcie ciąży podnosi się poziom gonadotropiny kosmówkowej, tj. hormonu hCG. Badanie jego stężenia umożliwia uzyskanie informacji, czy dana kobieta jest w ciąży, czy też nie. Zbyt wczesne wykonanie testu Wykrycie hormonu hCG jest możliwe...