O czym świadczy wynik badania wątroby u 32-latka?

Co sugerują takie wyniki badań wątroby? Opis USG jamy brzusznej: wątroba prawidłowej wielkości, o nierównomiernej echogeniczności miąższu, podścielisko łącznotkankowe nieznacznie wyraźniej zaznaczone, bez zmian ogniskowych, z prawidłowej średnicy strukturami naczyniowymi. Oceniono miąższ wątroby w badaniu elastograficznym, uzyskując wartość 7 kPa (F0). W okolicy wnęki wątroby drobne odczynowe węzły chłonne. Dodatkowo antygen HBs i p/c anty HCV nie wykryto, natomiast AST 28 (zakres referencyjny 5-34), ALT 50 (0-45), bilirubina całkowita 1,88 (0-1,20), ALP 92 (40-150), GGTP 124 (12-64).

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować te niejasne wyniki oraz ewentualne dolegliwości z hepatologiem. Pozdrawiam.