O czym świadczy wynik MR kręgosłupa?

MR kręgosłupa piersiowego Th Witam. Bardzo proszę o konsultację. Załączam wyniki badania. " Kyfoza piersiowa zachowana. Wysokości trzonów kręgów prawidłowe. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów piersiowych. Na poziomach Th6/Th7, Th7/Th8 i Th10/Th11 obniżenie wysokości przestrzeni mk spowodowane dehydratacją krążków mk. Guzki Schmorla trzonów kręgów TH8, Th10, Th11, Th12 i L1. Na poziomie Th6/Th7 tylna, centralno-lewoboczna pjm w niewielkim stopniu modelująca rdzeń kręgowy. Na poziomie Th10/Th11 osteofity na krawędziach trzonów kręgów i tylna wypuklina krążka mk w niewielkim stopniu modelujące worek oponowy. Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku piersiowym gładkie, inne otwory mk bez istotnych zwężeń. Poza tym wysokości innych przestrzeni mk prawidłowe. Poza tym rdzeń kręgowy w odcinku piersiowym typowej szerokości, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale. Wnioski: Zmiany zwyrodnieniowe z cechami modelowania worka oponowego i rdzenia kręgowego. " Nie mam widocznego garba, jednak ból pleców jest caly czas. Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały opisane u pana zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Mogą być powodem pana objawów, ale często spotyka się rozbieżność między opisanymi zmianami w badaniach obrazowych, a stanem klinicznym. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu zalecenia odpowiedniego leczenia, które jest zależne głównie od pana objawów i stanu klinicznego.