O czym świadczy wynik MR mózgowia u 39-latki?

badanie MR TECHNIKA BADANIA: Wykonano badanie MR mózgowia w sekwencjach SE, FSE i FLAIR, DWI obrazach T1 i T2- zależnych, trzech płaszczyznach. Podano środek kontrastowy. OPIS: W obrębie istoty białej pogranicza skroniowo- ciemieniowego lewej półkuli mózgu separują się trzy drobne ogniska po 3-4mm hiperintensywne w T2, PD i FLAIR, w T1 hypointensywne o niespecyficznym, zapewne naczyniopochodnym charakterze. Nie widać innych zmian ogniskowych w mózgowiu.

Nie napisała Pani z jakiego powodu było wykonywane badanie MR, jakie były objawy. Jest to ważne dla interpretacji badania.
Drobne ogniska naczyniopochodne są to zmiany przebyte, niegroźne i nie wymagają leczenia. Moga powstawać u osób, które mają czynniki ryzyka chorób naczyniowych np. nadciśnienie, nikotynizm, hipercholesterolemia. Wskazana pełna konsultacja neurologiczna z wynikiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam