O czym świadczy wynik poziomu d-dimerów?

Zrobiłem badanie krwi D-dimer, ilościowo (ICD-9:G49). Wynik 8 273,50 ng/ml. Mam 67 lat, jestem mężczyzną. Bardzo proszę o interpretację: o czym świadczy ten wynik i czy to coś niepokojącego? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam Adam

Witam,
Norma: < 500 µg/l

Dodatni wynik badania D-dimerów wskazuje na występowania nieprawidłowo wysokiego poziomu produktów rozpadu fibryny w organizmie w wyniku aktywacji procesów krzepnięcia i fibrynolizy, czyli na powstające w organizmie zakrzepy i zatory lub inne uszkodzenia układu krążenia. Badanie stężenia D-dimerów powinno się wykonywać u pacjentów z objawami zakrzepicy żył głębokich, takich jak obrzęk, ból, zaczerwienienie (najczęściej dotyczące jednej kończyny lub jej części), a także u chorych z objawami zatoru tętnicy płucnej, takimi jak duszność, kaszel, ból, krwioplucie.

Konieczna wizyta u lekarza.