O czym świadczy wynik RTG płuc?

Witam .Mój tata odebrał wynik prześwietlenia rtg płuc.Taki otrzymał wynik- Dolny biegun wnęki lewego płuca lekko poszerzony i zagęszczony njpr. pozorny układ cieni- do weryfikacji. Co oznacza ten opis czy to coś groźnego. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki proszę koniecznie udac się do lekarza zlecajacego powyzsze badanie