Kobieta , 27 lat Bardzo proszę o interpretację wyników. Moja mama. lat 68. TK z kontrastem jakby brzusznej i miednicy mniejszej. Wszystko ok, poza: Tylna ściana pęcherza moczowego niejednorodnie pogrubiona 10 m, zlewa się w konglomerat tkankowy wielkości 45x42 mm z szyjką macicy. Na masie modeluje się końcowy odcinek prawego moczowodu, ujście moczowodu wydaje się objęte przez naciek. Światło lewego moczowodu amputowane na ww. konglomeracie. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych i zaotrzewnowych.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Bartłomiej Rawski 77
Bartłomiej Rawski Radiolog, Gdańsk 77 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,

Nie można interpretować wynik badania obrazowego bez danych klinicznych. Interpretacja ostateczna oraz postawienie rozpoznania należy do lekarza zlecającego badanie Pani Mamie, na podstawie badania fizykalnego, wywiadu oraz wyników badań dodatkowych takich jak badań laboratoryjnych oraz obrazowych. Dlatego konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • Radiologia – Badanie rentgenowskie opiera się na wykorzystaniu promieni X, które, przechodząc przez ciało, dają obraz narządów i szkieletu. Zdjęcie rentgenowskie pozwala na szczegółową analizę szkieletu, stawów, płuc, jamy brzusznej i piersi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Alergologia i pulmonologia

Powiększone węzły chłonne - przyczyny, diagnostyka

Powiększone węzły chłonne powinny być przyczyną udania się do lekarza. Główną funkcją węzłów jest filtracja zawartej w niej limfy oraz udział w wytwarzaniu przeciwciał. Węzły chłonne likwidują drobnoustroje, stanowią więc ważny element układu immunologicznego....

Tomografia komputerowa

W jakich przypadkach szczególnie sięgamy po tomografię komputerową?

Tomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym, czyli opierającym się na działaniu promieniowania rentgenowskiego. W jego trakcie pacjenta umieszcza się na specjalnym stole, który przesuwa się wzdłuż aparatu. Lampa rentgenowska, poruszająca się dookoła...