O czym świadczy wynik USG tarczycy?

witam dziś uzyskałam wynik badania USG tarczycy. Cieśń o śr, 3mm Lewy płat o wymiarach; 49x18x15 mm Prawy płat o wymiarach 50x19x14 mm w wykonanym badaniu uwidoczniono gruczoł tarczowy dwupłatowy, o położeniu typowym. granice płatów( torebka) prawidłowe oba płaty jednorodne, normoechogeniczne

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W opisie badania nie ma odchyleń od normy, ale taki wynik powinien zawsze być zinterpretowany w oparciu o stan kliniczny pacjenta, dlatego powinien Pan udać się z tym do lekarza prowadzącego.