O czym świadczy wynik USG tarczycy 27-latka?

Proszę o pomoc w interpretacji, mam 27 lat, mężczyzna: Gruczol tarczycowy o obj 12.5ml Cały płat prawy utworzony przez guzek o mieszanym echogramie z hallo o wym. 28.8mm x 16,3mm x 15.5mm o unaczynieniu mieszanym obwodowym W okol brzeznej guzka widoczny dodatkowy guzek hypoechogeniczny o wym. 5.8mm x 3.4mm x 3mm rowniez o unaczynieniu mieszanym brzeznym z hallo printy.

Dzień dobry,

Większa zmiana w tarczycy wymaga oceny w BACC - czyli w biopsji. Mniejsza jest jeszcze do obserwacji. Proszę udać się do swojego endokrynologa, który wykona BACC lub skieruje Pana do osoby, która to wykona. Zmiana nie musi być zmianą złośliwą, aczkolwiek według aktualnych standardów wymaga oceny.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych